n3ge6a2f9a
n3ge6a2f9a n3ge6a2f9a
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

(02.02)The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost $4:

0202The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

maxwell890 maxwell890
  • 21-09-2020

Answer:

the answer is false

Step-by-step explanation:

Answer Link
cloufxycloufxy87
cloufxycloufxy87 cloufxycloufxy87
  • 08-10-2021

Answer:

It is True :)

Step-by-step explanation:

there are 16 pounds total and 4 x 4 = 16 so yes this is True, Hope this helps!  :)

Answer Link

Otras preguntas

The quotient is 71 2/3. What is the divisor?
What is 3{5[10+5(500-100)+399]} equal to?
What is an analogy to a farm for chromatin of an animal cell?
What 2 numbers add up to get 17 and multiply to get 42??
what is the consonant of the word MATH
what is the value of the expression (8^2)/(8^3)
Which group of ppl do politicians pay the most attention to in elections?
what is the circle graph of x squared plus y squared equals 13?
The quotient is 71 2/3. What is the divisor?
what is the suffix in moaned?