Ashleyvictoryke Ashleyvictoryke
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theo's mom broght a eight-pack of juice boxes at the store for $4. fin the unit rate for the juice boxes.

Respuesta :

ej28 ej28
  • 20-09-2016
each juice box cost 50cents a piece
Answer Link

Otras preguntas

what us the equation of the following line be sure to scroll down first to see all answer options || graph (8,2) (0,0) ​
solve for x X - 47 = 192​
Which item is most likely to be featured in a market menu? A. peanut butter and jelly sandwich B. fish fingers C. chicken burger D. wild mushroom gnocchi E.
The author believes that a "genial heat is latent in all constitutions, and is disengaged only by the friction of society" (paragraph 3) because: A.) people's a
Recombinant DNA is a method used in ?
How does this passage contribute to the overall meaning of the story
What is a “world egg”?
How many ounces are in a pound?
Which of these hormones causes elevation of the level of glucose in human blood?A) InsulinB) GlucagonC) Glucagon and EpinephrineD) Insulin and GlucagonE) All of
Hawaii and Alaska were admitted to the Union in... A) 1860 B) 1959 C) 1934 D) 1902