allenm6270
allenm6270 allenm6270
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

If HEB sells grapes for $2.99 per pound and you purchase 2 3/4 pounds of grapes, what is the cost of the grapes?

Respuesta :

davidr1646 davidr1646
  • 16-10-2020

Answer:

$32.89

Step-by-step explanation:

2.99*11

Answer Link

Otras preguntas

In a (blank),one ratio compares a part to a whole
ANNIE:] Good, girl. (She lets HELEN feel the smile on her face. HELEN sits with a scowl, which suddenly clears; she pats the doll, kisses it, wreathes her face
According to the article, what's the third step in the naturalization process A. Swearing the Oath of Allegiance B. Attending a biometrics appointment C. T
Helpppp!!! Quick ASAP thank u
a rectangle has a perimeter of 76 cm. Its length is 5 more that twice its width. The system of equation below can be use to fine the length,l, and the width,w,
Please answer right away
Pan-Africanism began as a movement against European colonial powers on the African continent. Please select the best answer from the choices provided T F
Kellianna drives 118 miles each day how many does she drive in 31 days?
The faces of triangular pyramid have a base of 5cm and a height of 11cm what is the lateral area of the pyramid
De pequeña, me acostaba todas las noches con mi___ favorito. Era muy suave. A.oso de peluche b. Triciclo c. Muñeca d. Cuerda