bryantouvelljr2007
bryantouvelljr2007 bryantouvelljr2007
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of four Powerade cost if they cost $3.88 each

Respuesta :

codandgtamaster888
codandgtamaster888 codandgtamaster888
  • 17-10-2020

Answer:

$15.52

Step-by-step explanation:

first unit rate means the original amount so the question isn't wrote right but 4 Powerades for $3.88 each would equal $15.52

Answer Link

Otras preguntas

A certain ocean wave has a frequency of 0.07 hertz and a wavelength of 10 meters. What is the waves speed?
PLEASE HELP ASAP BRAINLIST AND 15 points The table below shows the values of f(x) and G(x) for different values of X one of the functions is a quadratic funct
what is the (A∪B)′ for the venn diagram
What is required before securing the car
Which best describes the effect of the stage directions in this excerpt?
Can someone answer this question please please help me I really need it if it’s correct I will mark you brainliest .
What do you think is the purpose of this folktale in bio culture and what moral lesson does it teach? (In the book things fall apart)
Answer the question
Two students have two plastic magnets and a cup of paper clips on their table. Student A tries to pick up a paper clip from the table while holding one magnet 1
please help me with this question. "line segment AB is drawb on the grid with endpoints A(0,8) and B(6,0). Using only a straightedge and the grid itself divide