Seudónimo
Seudónimo
17-10-2020
Mathematics
contestada
how to do this question plz
Respuesta :
jennatayleah
jennatayleah
17-10-2020
She would buy 8 3-pack cartons and 2 singular cartons. You multiply the prices for each (.9x8 + 2(0.38)), she would spend $7.96.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
The circumference of a circle of latitude is two thirds of the circumference of the equator. what is the latitude?
Timothy ran 1 2/5 miles. Stephanie ran 1 3/4 miles. Wade ran 1 7/10 miles. Place the runners in order from the longest distance run to the shortest distance run
Explain briefly why Stage Three writing is called transitional.
Determine the identity of the daughter nuclide from the electron capture by 84be.
There are 30 students in a year 10 maths class. In the latest test the 21 girls in the class score a mean of 61%. In the same test the 9 boys in the class score
When using incentives to motivate a team, the team can respond with unintended negative behaviors such as __________?
the sum of three numbers is 30. twice the first minus the second is 3 less than the third. the third us the second minus three times the first. find the numbers
The perimeter of rectangle ABCF is 28cm Calculate the area of the trapezium CDEF
which is the best place for a writer to find a good topic for a paragraph or an essay
The length of an object is measured as 94.8 centimeters. What is this measurement in scientific notation?