kaitlinvoshchilo2020
kaitlinvoshchilo2020 kaitlinvoshchilo2020
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

Write the ratio 12 dollars for 3 tickets as a unit rate

Respuesta :

hitrashboi45
hitrashboi45 hitrashboi45
  • 17-10-2020

Answer:

12:3

Step-by-step explanation:

Answer Link
Languageplease1234
Languageplease1234 Languageplease1234
  • 17-10-2020
The unit rate would be 12:3
Answer Link

Otras preguntas

GEOMETRY 10TH GRADE NEED HELP ASAP
A plane is flying at an altitude of 300 meters on a heading towards both a maintenance hangar and the main runway. The pilot sights the end of the main runway a
5 pounds of almonds cost $25. What is the unit price per pound?
Which term describes the gallery that allows you to customize and format text as a graphic? Pull Quote Text Box WordArt Drop Cap
Pregunta 6 Compound X is made up of two parts A and one part B. The mass of compound X is 45, and A has twice the mass of B. Which two equations would you solve
Preston has a car washing business. Last year he washed 20 cars a week. This year, he washed 1,200 cars. How many more cars did he wash this year than last year
Explain the use of NBT​
lgbtq+ friends??? plz
1. What are 2 examples of family situations where they would benefit from buying a home? (6 points)
why are there weird peeps on brainly?​