wowzerz05 wowzerz05
  • 18-10-2020
  • Mathematics
contestada

How many $4.30 packets of sugar can be bought for $24.00?

Respuesta :

baconlover4511 baconlover4511
  • 18-10-2020

Answer:

About 5 and a half

Step-by-step explanation:

Answer Link
juaquin910 juaquin910
  • 18-10-2020
The answer would be because 4 times 5 is 20 and 5 times .30 would be 21.50
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following functions is quadratic? f(x)=3(x-4)(x+3), f(x)=5^2, f(x)=2/x, f(x)=2x^3+3x^2-5
Amazon creates many utilities for its customers, but perhaps the most valuable utility for consumers is ____________, the utility created by having the offerin
how is nepal?if you get chance to visit it ?what you would do?
How and where did the united states expand its role in the international scene?
A cone has radius of 5 cm and a slant height of 10cm what is the surface area of the cone
6) Which example represents a DISADVANTAGE of asexual reproduction? A) Genetic variety slowly causes hundreds of species of beetles to form from a single sp
4. The usual toll charge over the bridge is $1.50. If you purchase a special sticker for $10.50, the charge is only $0.80. At least how many trips over the brid
What is the spider web like membrane that covers the organs in a frog?
Mel and Kenneth went to refinish the community center gym floor. The rectangular floor is 15.2m wide and 25.6m long. If each gallon of polyurethane covers about
Which expressions result in an irrational number? Select all that apply