gp739678
gp739678 gp739678
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jason spent $20.00 on Takis. If each bag of Takis cost
$2.50, how many lunches did he buy?

Respuesta :

regina230 regina230
  • 19-10-2020

Answer:

8

Step-by-step explanation:

20.00 divided 2.50 = 8.

Answer Link
mterranova
mterranova mterranova
  • 19-10-2020

Answer:

8

Step-by-step explanation:

$20.00/$2.50 = 8

Answer Link

Otras preguntas

A person has power of 550 watt. What does it mean? ​
cons of a mixed market economy
Details from the novel of how ponyboy and sodapop are different please give three examples!!!
what is the printed version of what you see on the computer screen​
On the East Coast, immigrants entered the United States through the inspection stations on Ellis Islands. Immigrants had to pass through what Island on the West
Angles CED and CBD subtend the same arc. Determine the measure of ∠CED. Question options: 1) 100° 2) 150° 3) 310° 4) 50°
PLEASE HELP ASAP ON THESE TWO QUESTIONS BLESS YOUR HEART IF YOU HELP ME 9) Look for two points and find the sloope. 10) Plot the given points and find the slope
Why was the baptist church bombed and what did it have to do with the civil right moving in Birmingham
In the figure, m is parallel to n and m <4 = 125 degrees. Find the measures of the other angles.
Joey has $400 in a bank account that earns 8% in annual interest. Would this equation be Linear or Exponential?