honeycircles211632 honeycircles211632
  • 20-10-2020
  • Mathematics
contestada

Kenny bought a 18 ounce box of cereal for $3.46. What was cost per ounce?

Respuesta :

bellaesacove bellaesacove
  • 20-10-2020
18/3.46 to get the cost per ounce would be $5.20
Answer Link

Otras preguntas

(25^(-x+2))=((1/5)^x)
The person responsible for tracking incomplete medical records is the A. librarian B. correspondence manager C. health data analyst D. personal digital
If a source is reasonable, we know A. we can trust and believe the author. B. the information offered is fair, balanced, easy to believe, and consistent. C. the
Some English gardens feature a winding path called a(n) ___. A. serpentine B. feline C. bovine D. apiary
a high school band held a bake sale. The number of cupcakes sold was four more than twice the number of cookies sold. The band sold a total of 52 cupcakes and c
Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. The telephone in the kitchen near the stairs don't work. B. The basketballs for the girls' team is u
which of the following is an unsegmented acoelomate worm? a. flatworm b. annelid c. roundworm d. echinoderm
Under which type of government would state or provincial governments have the most sovereignty?
What was the main goal of the Wilmot Proviso? A) to ensure that any territory gained from the Mexican War would be free soil B) to ensure that any territory gai
how many times thicker is earth's mantle than the thickest part of earth's crust