aniyahh07192
aniyahh07192 aniyahh07192
  • 20-10-2020
  • Mathematics
contestada

There are 4 bunches of flowers on sale for $25.00. What is the unit rate per bunch

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

Total amount divided by amount of flowers equals price per flower

[tex]$25/4=6.25[/tex]

Answer Link
chelseaatx
chelseaatx chelseaatx
  • 20-10-2020

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

hope this helps yeaa

Answer Link

Otras preguntas

people will form relationships with others who are similar in __________.
A vehicle reaches a speed of 7.5 m/s over 15 seconds. What is its acceleration if it starts from rest? a. -0.5 m/s2 b. 0.5 m/s? c. 2 m/s? d. 22.5 m/s2
A gas occupies 4.31 liters at a pressure of 150 mm Hg. Determine the volume if the pressure is increased to 725 mm Hg.
Which vectors represent the reflection of the vector <3, -7> across the x-axis?
Find the slope of the line please help
What is the formula for prism​
7. How can you exempt yourself from collaborating in a lie? Explain you think this means
Help pls I don’t get it
During the Korean War, who joined in the fight against the UN forces making an Allied victory impossible?
8, 9, 3, 9, 3, 8, 4,4 1) Mean Median Mode Range