tinalewis2323 tinalewis2323
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at $31per pound one protion of seared halibut requires 6 oz of halibut how much does one portion cost

Respuesta :

4804185195
4804185195 4804185195
  • 21-10-2020

Answer:

the answer is 100

Step-by-step explanation:

because it is

Answer Link

Otras preguntas

find the product 7*4/6 A. 28/6 B. 28/42 C. 34/6 D. 70/42
Ronna needs 20.5 pints of blueberries to make jam. She picked 7.75 pints on Friday and 4,25 pints on Saturday, Hon many more pints does she need to pick?
what is another way to write the equation t. (14-5)​
In a class, the number of students has been increased from 18 to 27. What is the percent increase? _____ %
If a system's instruction set consists of an 8-bit opcode, what is the maximum number of output signal lines required for the control unit? A) 8
unscramble dki-----------------------------------------------------------------------...........
1.Lo opuesto de (the opposite of) viejo es . 2.Una cebra (zebra) tiene los colores . 3 océano es de color . 4 opuesto de pobre es . 5 casa del presidente
How did privateers help the American cause?
What compromise is made to get Hamilton support for his plan
Estimate V55 to the nearest integer.