karolyn45 karolyn45
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Peter compra 8 limones por $6. Cada limón tiene el mismo precio.
¿Cuál es el costo de 1 limón?

Respuesta :

Stuccoquality
Stuccoquality Stuccoquality
  • 16-11-2020

Respuesta:

Cada limón cuesta $0.75

Explicación:

$6 ➗ 8 limones = $0.75 por limon

Espero que esto ayude. Lo siento si está mal.  Eres amado y eres hermoso/guapo

-Bee

Answer Link

Otras preguntas

nardia plots showing equivalent ratios on the coorinate plane below​
Do you think the ALSA can continue to rely on the ice bucket challenge to support the organization's fundraising efforts? Why or why not?
Which ISO setting is ideal for capturing a bright, sunny day at the park with your family? A. 6400 B. 1600 C. 800 D. 200
Why can a polymerase chain reaction be compared to a biological copy machine?
A researcher who is studying voting habits chose 650 registered voters at random, shortly after the 2016 presidential election. Of these voters, 74% said they h
Over time, faced with the threat of revolt over high taxes, the government had to create another way to get money. They resorted to_________.
Which expression is equal to x+2y+x+2
Mayan astronomers were known for the development of a system for determining the rise and fall of the tides. measuring distance between stars. predicting eclips
math is still my weak suit
what does combining like terms refers to?