Klingleaustin07
Klingleaustin07 Klingleaustin07
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 3.25 pounds costs $19.50?

Respuesta :

zippysmartanddumb
zippysmartanddumb zippysmartanddumb
  • 16-11-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

divide 19.50 by 3.25

Answer Link

Otras preguntas

How does the word haunted appear as a motif in John Updike's "The Brown Chest," and how does it contribute to the meaning of the story?
there are multiple chickens and rabbits in a cage. There are 72 heads and 200 feet inside the cage. How many chickens are in there and how many rabbits?
How would you describe the NC peace party
please help? what is the angle of the piece left over?
how to Simplify 6y + 5z + 8y – 3z?
In Iceland mid-Atlantic Ridge runs through the center of the country. What can you conclude about the appearance of Iceland many thousands of years from now
Please help me how can i solve them
Which statement is true about short stories? A). Short stories fit within a genre of literature called drama which includes tragedy, comic drama, melodrama, and
This week Sage spent $30 for hot dogs and supplies. He earned $18. Did he make money or lose money this week? Explain
The Old Man and the Sea is a gothic novel. a. True b. False