kwhite53
kwhite53 kwhite53
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Sixteen ounces of lunch meat cost $7.20. What is the price per ounce?

Sixteen ounces of lunch meat cost 720 What is the price per ounce class=

Respuesta :

raeganlynn0787 raeganlynn0787
  • 17-11-2020

Answer:

D. 0.45

Step-by-step explanation:

took the test. stay safe plz

Answer Link
southernpeachinga southernpeachinga
  • 17-11-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

7.20 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

Help me please and thank you
If 16.00 g of O₂ reacts with 80.00 g NO, how many grams of the excess reactant is used in the chemical reaction? (enter only the value, round to whole number)
Copy the sentences below. Correcting the five mistakes. In a displacement reaction, a less reactive metal pushes out a more reactive metal from its compound. Fo
A boy throws a ball up into the air with a speed of 12.3 m/s. The ball has a mass of 0.25 kg. How much gravitational potential energy will the ball have at the
short paragraph about similarities between Nelson Mandela and Mohandas Gandhi​
FOIL- Two characters who are clear contrasts to each other. Choose ONE pair, and explain how they are showing they are FOILS in this reading: Romeo and Mercuti
Find coordinates for x+5y=10 and 3x+5y=0. I need to know how to do this plz explain.
Why do you think it is important for the countries of the world to support one another through the UN?
which work is an exaple of a satire? A: A letter B: An article C: A story D: A movie
Is drawing or painting or anything in that category a good exercise for your hands?