noelcruz218
noelcruz218 noelcruz218
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

find each unit rate $920 for 40 hours ​

Respuesta :

buccidomingo
buccidomingo buccidomingo
  • 17-11-2020
Sir, I believe the answer would be $23 per hour
Answer Link
1027200 1027200
  • 17-11-2020

Answer:

$23 per hour or 0.043 hours per dollar

Step-by-step explanation:

920/40 = 23

40/920 = 0.043

Answer Link

Otras preguntas

One problem that may result when a nation imports more than it exports is _____. high unemployment taxes on imports low prices on imported goods falling govern
The mean length of a set of ribbons is 30 inches the standard deviation is 11 inches describe the data that is within one standard deviation mean
Why do disaccharides produce more co2 than monosaccharides??
. How did Nixon try to combat stagflation?
Helppp and explain plzzzzzz
what restrictions did Spain place on American Trade
The hallucinations experienced by those who suffer from schizophrenia are most likely to involve ________ things that are not there.
Which two organizations were formed to defend against possible communist aggression?
When the removal of a negative stimulus results in an increase in behavior, _____ has occurred?
List one thing that helped New Mexico in its quest to become a state.