Seudónimo Seudónimo
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

pls hellppp Sam bought 3 pairs of flipflops for $12.60. What would be the unit price?

pls hellppp Sam bought 3 pairs of flipflops for 1260 What would be the unit price class=

Respuesta :

daokljhdikyaHG
daokljhdikyaHG daokljhdikyaHG
  • 18-11-2020

Answer:

$4.20 per pair of flipflops

Step-by-step explanation:

12.60 / 3 = 4.20

Answer Link

Otras preguntas

During the ________ stage, children understand events and analogies logically, and they can perform simple mathematical operations.
Name and critically discuss the human rights that you felt media upon oscar pistorius
what do rivers transport
What was the main reason for the Kingdom of Axum's success and growth?
A young child throw a ball upwards with an initial velocity of 20 feet/second. The height of the ball (in feets) after t seconds is given by the function h(t)=1
BEST GETS BRAINLIEST! Find the perimeter and area of each polygon. Please show steps!
"Keep it, treasure this as you would if you were lost, needing direction, in the wilderness life becomes when mature;" The speaker compares life with wilderness
What is the meaning of the figurative language used in this excerpt?
Why did laborers sign contracts with an x?
Which statement about President Bush's stance on stem cells is NOT true?He was vaugue on his stance on stem cell research until after he was elected.He supports