ryebread07
ryebread07 ryebread07
  • 18-11-2020
  • Health
contestada

What is the unit price for Brand A cup at $4.48 that is a 40 pack

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-11-2020

Answer:

11 cents per cup

Explanation:

hope this helped

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following rows in the table best compares the function of a plant's xylem and phloem? (2 points) Row 4 Row 3 Row 1 Row 2
how are organisms in the domain eukarya different from those in the domain Archaea A. Eukaryotes have a cell wall B. Eukaryotes have genetic material C. Eukaryo
simplify (8j^3 - 3j^2 + 5)-(4j^3+8j^2+7j-6)​
what is the distance between the points (3,12) and (14,2)
memory is helped by​
“Monet's 'Waterlilies'”by Robert HaydenToday as the news from Selma and Saigon poisons the air like fallout, I come again to see the serene, great picture that
Classify the triangle by its sides 16, 16, and 18 A. Equilateral triangle B. Isosceles triangle C. Scalene triangle D. None of these
how do I divide 30 divided bt 7230​
the main rotor of a helicopter rotates 430 times per minute. find the number of degrees through which a point on the main rotor rotates in one second ​
Which leader was defeated by Francisco Pizarro?