andersons929 andersons929
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

Ronda purchased a dozen tamales for $15. What is the price per unit?

Respuesta :

ms04222007 ms04222007
  • 18-11-2020

Answer:

I think it is 0.08

Step-by-step explanation:

Answer Link
brainzgenius brainzgenius
  • 18-11-2020
12 x ? = 15
15 divided by 12 = £1.25
Answer Link

Otras preguntas

The coded information in a DNA molecule is determined by the….
In F. Scott Fitzgerald's story "Bernice Bobs Her Hair," we are very likely
How can an injury to a peripheral nerve cause loss of both sensory and motor functions?
how did president roosevelt indicate his commitment to being prepared for war?
40/100 in simplest form
Lewis and clark's _ inspired many Americans to go west
Horse racing is a popular sport in __________. A. South Korea B. Japan C. Mongolia D. China
What was the impact of President Roosevelt’s approval of Executive Order 9066?
how do you say how are you in spanish
Explain why countries like australia and america have more than one standard time that is used