HarrisonJoseph26
HarrisonJoseph26 HarrisonJoseph26
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

If a 6-ounce bottle of salad dressing costs $3.99, what is the cost per ounce?

Respuesta :

Mqohilovesroblox Mqohilovesroblox
  • 19-11-2020

Answer:

1.50

Step-by-step explanation:

divide 6 by 3.99

Answer Link
ashleyo2411
ashleyo2411 ashleyo2411
  • 19-11-2020

Answer:

1.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

DUE TODAY PLEASE HELP! Write a two step equation that involves multiplication and subtraction, includes a negative coefficient, and has a solution of x=7.
What's the symbol for lipids?
How do I solve the equation   6=-w/8
word form of 17,874,000,000
what digit is in the tens place in the number 36472
What does 90-3x equal
which of the following was not an outcome of the Spanish-American war?
During the Golden Age, Al-Khwarizmi was known for inventing
The actual war that took place at Troy was a central event in Greek culture. True False
solve 400 = 8b + y for y