astefan112
astefan112 astefan112
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jin bought 4 markers for $7. How many markers can he buy for $21? (label your answer for full credit)

Respuesta :

klmales
klmales klmales
  • 19-11-2020

Answer:

The answer is 12 markers. 4 markers for $7. You multiply 7 x 3and you end up with 21

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In which one of the following sentences does an adverb modify an adjective? A. Mark was dressed properly. B. Lucy danced tirelessly. C. His shirt was extremely
Which element relies on logic, credibility, and emotion? Rhetorical devices theme statements purpose statements
a thick band of bone forms around a broken bone as it heals. In time, the thickened band disappears . Explain how this extra bone can dissappear over time
Tartuffe's appearance in act 3 is known for which of the following? A. Delayed emergence? B. Exposed deliverance? C. Postponed exposure? D. Belated introductio
Reservoirs serve all of the following purposes in East Asia except __________.A.storing waterB.irrigating cropsC.producing energyD.protecting against floods
supply and demand determines prices levels for goods and services in a
What is bigger 7/8 or 0.78
Which of these was not a result of the Red Scare? A. A worker could be fired because of a political opinion. B. It was dangerous to speak out against the govern
What body of water would immigrants who settled in the Northeast most likely have crossed coming to the United States?
what european country originally settled down in what is now newyork