Kiyana55 Kiyana55
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 10 pack case of bubblegum cost $5.49 each pack of bubble gum cost approximately

Respuesta :

gunvrteacher gunvrteacher
  • 19-11-2020

what do u want me to do

Answer Link
Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 19-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

5.49/10= 0.549 or .55 a pack

Answer Link

Otras preguntas

what political institution began to emerge in Europe after the Carolingian Empire?
what muscle has more endurance than any other muscle ?
You will find a list of ingredients on almost all food packages unless: It has been unaltered or the package is too small. There are no “healthy ingredients”.
a line passing through the point (1,-4) and has a slope of 5. write an equation in point-slope form for this line.
According to the Treaty of Paris that ended the French and Indian War in 1763?
What is the sum of eight hundred fourteen and four hundred eight
What is the difference between haploid and diploid?
Factor completely and then place the factors in the proper location on the grid. 5y 2 - 2y - 3
When a person is performing intense physical exercise and begins to feel fatigue and a burning pain in the muscles, it is most likely due to the muscles’ accumu
what does scene mean