someoneyouloved245
someoneyouloved245 someoneyouloved245
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

1 pound of blueberries cost $2.75 yes or no

Respuesta :

takedownninja
takedownninja takedownninja
  • 19-11-2020

Answer:

no

Step-by-step explanation:

cause I don't really know

Answer Link

Otras preguntas

On a standardized test, a score of 82 falls exactly 1 standard deviation below the mean. If the standard deviation for the test is 4, what is the mean score for
Proofread the passage and identify spelling errors and improper use of punctuation. The world today is filled with advertisements. We see them on TV, in the ne
What are the three aspects of the cell theory?
I don’t know how to do this! Pack A $125.16 for 12 bars
what does the term scarcity mean as it relates to economics?
Which features are used to classify a species as invasive?Select all that apply.A adapts easily to the habitat and reproduces rapidlyB competes with native spec
I am a two digit odd number less than fifty. The sum of my digits is seven and my root is 5. What number am I?
Explain why the process of industrialization is called a revolution, and summarize the effects of industrialization on the people of the era.
Can someone help me?
How is the use of amphetamines different from the use of inhalants? A. Inhalants are usually addictive while amphetamines are often only mildly addictive.