mylaomotoyo mylaomotoyo
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Bridget bought a package of cookies for $1.50 and 5 water. She spent a total of $10. How much did each water cost?

Respuesta :

belacardoza
belacardoza belacardoza
  • 20-11-2020

Answer:

I think it would be, $8.50 OR $9.50

Step-by-step explanation:

You just have to take $1.50 from $10.00 :)

Answer Link

Otras preguntas

If a gas has an absolute pressure of 319 kPa, its gage pressure is A. 219 kPa. B. 439 kPa. C. 419 kPa. D. 199 kPa.
What disease has a vaccine that will prevent some forms of disease A)HPV B)syphilis C) herpes D) gonorrhea
The major cultural contribution of the Phoenicians was their
PLEASE ANSWER. WILL GIVE BRAINLIST TO THE FIRST THAT ANSWERS
This cylindrical fish tank has a height of 36 inches and a diameter of 30 inches. What is the volume of the fish tank?
Lydia baked a total of 144 chocolate chip cookies and peanut butter treats for Valentine's Day. Initially, the ratio of chocolate chip cookies to peanut butter
5.08 Presentaciones - Los Animales de la Selva - Práctica
PLEASE HELP ME!! And this is about Unit conversions!!! BUT PLEASE HELP AND EXPLAIN THIS TO ME!!
Find the slope........
Find an equation of the plane. the plane through the point (−5, 9, 10) and perpendicular to the line x = 1 + t, y = 4t, z = 2 − 3t