beastyyy
beastyyy beastyyy
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Adams paid $33.60 for 3.2 pounds of Hawaiian coffee beans. What is the price per pound of the coffee beans?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-11-2020

Answer:

$10.5

Step-by-step explanation:

33.6/3.2(that is unit price formula total by one) which is 10.5

Hope this helps plz mark brainliest :D

Answer Link

Otras preguntas

how to write in number ninty-two million,three hundred twenty-four thousand,sixty-six
What is the average of -2.6, 1.8, -3.3, -2.7, 2.2 ? I dont understand this.
Te decimal.with one more thenth than 15.237
what is greater 35% or 2/5
how do you find the sum of 832
Ann, Mara, Jenny , Tina, and Sue are sisters. Two of the five sisters must help their fatherat his business each Saturday.How many combinations of two sisters a
9/10+9/10 must be in a form of a reduced proper fraction or mixed number
Malaysia's two geographical regions are separated by what body of water?
- ØErin enjoys dancing- ØErin’s favorite dance is the Lindy HopWhich is the best way to combine this information into a grammatically correct sentence?A. Erin e
What is the answer to 8 6/8 x 5 2/10 = ?