emiliag1027
emiliag1027 emiliag1027
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hamburger costs $4.28 a pound at the market. If Jada
bought 3.5 pounds, what was the cost?

HELPPP ASSAAPPP

Respuesta :

leairastrong leairastrong
  • 20-11-2020
14.98 should be the answer if I’m not mistaken
Answer Link

Otras preguntas

Question 7 of 20 Which statement best summarizes the relationship between investments and productivity? O A Companies with poor productivity use investments to
T/F : American National Standards Institute (ANSI) was formed in 1918 through the merger of five engineering societies and three government agencies.
a nurse is performing a head-to-toe assessment and is preparing to examine the client's ears. which equipment would the nurse need to have readily available?
Which person would be the best fit for a career in the Information Technology field?
which conflict resolution technique should you avoid as much as possible
In the............... state of hemoglobin, the iron ion is out of the plane of the porphyrin ring.
Find (f-g)(x) for the function: f(x)=4x+3, g(x)=3-7x
what’s 7k + 1≤8 or -7
which of the following was an obvious connection between medieval castles and cities?
I really need someone to answer this Out of 5 different types of lipids (fats), why are triglycerides the only type of fat that is considered food? a. It is the