jonathanleewilkes
jonathanleewilkes jonathanleewilkes
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Marco needs to buy some dog food. At the nearest store, 6 bags of dog food cost $16.50. How much
would Marco spend on 5 bags of dog food?
Marco would spend $ 52,50) on 5 bags of dog food,

Respuesta :

kjarvis27
kjarvis27 kjarvis27
  • 23-11-2020

Answer:

If he spends $52.50 on 5 bags, add $16.50 to $52.50 and get $69.

Answer Link

Otras preguntas

what is 27/2 divided by 9/4
8 - 3 ( p - 4 ) = 2p
8 - 3 ( p - 4 ) = 2p
I'm having trouble with this:12b+3=-2b-4          I have to simplify the problem
8 - 3 ( p - 4 ) = 2p
after 1081 ,what was the byzantine being weakened by?
A 2-inch-wide frame is to be built around theregular decagonal window shown. At what angles a and bshould the corners of each piece be cut?
after 1081 ,what was the byzantine being weakened by?
A 2-inch-wide frame is to be built around theregular decagonal window shown. At what angles a and bshould the corners of each piece be cut?
At Video Shack, movie rentals cost $3.99 each. the cost of renting three movies and one video game is $0.11 less than the cost of renting five video games. how