Hansazkarmay2henro2d
Hansazkarmay2henro2d Hansazkarmay2henro2d
  • 16-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the best buy? 3 1/3 lb of turkey for 10.50 or 2 1/2 lb turkey for 6.25?

Respuesta :

finalvenus finalvenus
  • 16-10-2016
2 1/2 lb Turkey for $6.25
Answer Link

Otras preguntas

Uri looks through a telescope for two stars. He knows that both stars have the same absolute brightness and that the second star is twice as far from Earth as t
Can you tell me the definition of the highlighted word please in your own words (Thank you)
Hurry Please! Use properties of operations to identify equivalent expressions for the expression shown. Check all that apply. (−2) (−4 + 5 +−7) 1. (-2)(11) + (-
Can someone help me with this please What is the right answer for it?
Help me, please!!! I really need it...
|x+7| = 9a. x = 2, x = -16b. x = 2, x = -2c. x = 0, x = 9d. no solution​
Write an exponential function in the form y=ab^x that goes through points (0,9) and (3, 576)
Match each line from King's speech to the type of rhetorical technique it best shows. "there are insufficient funds in the allusion great vaults of opportunity"
How does the oxygen from inhalation get transferred to the cells of the body? a. It moves from the bronchioles to the lymphatic system which moves it throughout
what are the conjugations of jugar​