saulgamingpro saulgamingpro
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

6 apples 4 bananas 3 carrots cost 2.93$ 4 apples 4 bananas and 2 carrots cost 2.22$ 8 carrots cost 0.88$ how much is each item

I need this answered fast pls

Respuesta :

rheanniedsouza
rheanniedsouza rheanniedsouza
  • 16-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

carrot = 0.11 $ .ie 0.88/8

Answer Link

Otras preguntas

Which is one way "that The Naming of Cats" and "The Rum Tum Tugger" are alike? a. Neither poem rhymes. b. They are both humorous. c. Neither poem focuses on cat
36 oz of flour costs $4.32. What is the cost per ounce?
Which microscope is often used to view metal surfaces
mengapa indra peraba tidak dapat digunakan untuk membandingkan suhu dengan tepat?
How are Gatsby's Parties emblematic of his era?
Arrange the steps involved in close reading sequentially, from what you would do first to what you would do last.
A material is said to be ductile if it
What is 275/1000 as a decimal
Jackrabbits are capable of reaching speeds up to 40 miles per hour. How fast is this in feet per second?
66.15 divided by 0.063