fightinggold204 fightinggold204
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Harold brought 5 apples for $3.90.What is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-12-2020

Answer:

.78

Step-by-step explanation:

3.90/5 = .78

Answer Link

Otras preguntas

what is a food chain from the movie finding nemo?
A potter forms a piece of clay into a cylinder. as he rolls it, the length L, of the cylinder increases and the radius, r, decreases. If the length of the cylin
what two plates form the boundary on the western coast of Canada
n-3n=14-4n dont understand how to solve it
what does it mean if there are two different alleles for a trait?
I have 4 factors three of my factors are 1,2,10 what is my fourth factor
What is the answer to this question 2x+20+5x+3x= 95+25
Why did so few cities and so little manufacturing develop in the Southern Colonies, even though a large amount of trade occurred there?
To find the percent for 16 does it increase or decrease?
0.3% of what number is 24?