hjffgbibiub22 hjffgbibiub22
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 5 pounds of oranges costs $11.55, how much would it cost for 12 pounds of oranges?

Respuesta :

gabefry60
gabefry60 gabefry60
  • 17-12-2020

Answer:

27.72

Step-by-step explanation:

Answer Link
vishpu101 vishpu101
  • 17-12-2020

Answer:

12 pounds of oranges would cost $27.72

PLEASE CHECK, THANK YOU

Me and my friends have made a you tube channel that helps you in math if you could please check it out, it is called Evimero Academy

Answer Link

Otras preguntas

If you shade and make something realistic, which element are you using?
Why is it important to be able to amend the Constitution? Times change, and it is important for the Constitution to be flexible and change when it is really nec
In your own words, describe how to find the GCF for a set of numbers. Use the numbers 24 and 32 as an example. (PLS HELP ILL GIVE 50 points and brainlest also n
Plz I NEED THIS BY TODAY ANYONEEEE!!!!!!!!! Maggie loves to dance and sing in her free time. List the body systems that she is using to help her sing and dance?
A candidate for mayor of Dallas wants to know what proportion of city residents support his candidacy. His staff calls 1,000 people chosen at random from the ci
Can someone help me on this please?
Complete the steps to find the product of 52 x 52 x 16 ones x ones o ones x 5 x5 tens ten X ones ten X tens ​
What happens if we choose to ignore our roots and origins?
what was a major reason the radical republicans opposed president abraham lincoln’s reconstruction plan?
Rewrite the fraction 2/7 as a division expression with the same numbers.