Seudónimo Seudónimo
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $3.00 for 2 pounds. How many pounds of apples can you buy for $9?

Respuesta :

cassistelzer67
cassistelzer67 cassistelzer67
  • 20-10-2016
you can buy 6 pounds of apples
Answer Link
Аноним Аноним
  • 20-10-2016
4.5, 4.5 x 2 + $9.00.....
Answer Link

Otras preguntas

What are the domain and Range of f(x)=log(x+6)-4
Which half-reaction is most easily oxidized?Al3+ + 3e-  Al = -1.66 VCu2+ + 2e-  Cu = 0.34 VFe3+ + e-  Fe2+ = 0.77 VNa+ + e-  Na = -2.71 VPb2+ + 2e-  Pb = -0.13
Choose the pair of words that best completes this analogy: prescription : physician :: remedy : medicine agriculture : farmer pen : ink ruling :
how light reflected from a mineral
What measures the distance between two consecutive crests of a wave? A. a crest B. a trough C. the amplitude D. the wavelength
The purpose of 9/11 Communism was to__. A) provide funds for victims’ families B) study the events of September 11th C) create more security at airports D) expa
Which of these was an economic consequence of New England’s geography
in which of the following locations in region of Australia and New Zealand can one see the largest amounts of coral
What is the solution to the system of equations? {x+y=6x=y+4
Después nosotras ____________________ (almorzar) en la plaza de comida.