djbest1225 djbest1225
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

Marques bought three candy bars and four cheeseburgers for $14.75. His buddy Drew
bought four candy bars and six cheeseburgers for $21.50. How much does each item
cost?

Respuesta :

anampuh
anampuh anampuh
  • 22-12-2020

Answer:

2.10714285714

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The esophagus, stomach, and intestine together are part of a level of organization called:
a triangle has sides with lengths of 5x-7, 3x-4, and 2x-6. what is the simplified expression for t h e perimeter of the triangle?
What is 35.2 in word form?
Using (CH2O) as the general formula for a carbohydrate, write the simplest overall equation for photosynthesis.
What property of water allows it to stick to a dry surface, such as a wooden countertop?
six nickels is what percent of $1.00?
I have a order of operations problem. Can you help me solve it. With steps?
Suppose A and B are dependent events. If P(A|B)=0.25 and P(B)=0.8 , what is P(AuB) ?
What role do catalysts play in chemical reactions?
Write the equation for the complete oxidation of glucose in aerobic respiration.