LittleLemon
LittleLemon LittleLemon
  • 19-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store had 5 packs of paper for $7.80. How much would it cost if you were to buy 3 packs

$1.56
$2.19
$7.80
$4.68

Respuesta :

blakelooper
blakelooper blakelooper
  • 19-12-2020
to buy 3 packs, the cost would be $4.68
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! Find the measure of angle x. Round your answer to the nearest hundredth. (please type the numerical answer only)
What are two areas grew and “ flowered ” during the Renaissance?
What type of fibers and minerals are in the extracellular matrix of bone?
You are able to stand on one food with little difficulty but you have trouble when you need to turn quickly to face a diffrent direction which of the following
We, therefore, the Representatives of the United States of America, in General Congress, Assembled, appealing to the Supreme Judge of the world for the rectitud
help please. math isn't my strong suit.
What are the similarities and differences between these data sets in terms of their centers and their variability? Data set A: 6, 7, 8, 8, 8 HURRY 15 POINTS Dat
After 1492, many people called North and South America the "New World." Which group would most likely OBJECT to that title?
List 2 of the important properties of gases.
Four circles, each with a radius of 2 inches, are removed from a square. What is the remaining area of the square?