amelieellis0 amelieellis0
  • 18-01-2021
  • Mathematics
contestada

Patrycja goes shopping in a supermarket.
Patrycja buys 12 bread rolls.
The bread rolls costs £4.44 altogether.
How much does one bread roll cost?

Respuesta :

afzanaseem16 afzanaseem16
  • 18-01-2021

Answer:£0.37

Step-by-step explanation:

£4.44/12=£0.37

Answer Link

Otras preguntas

Why do people enjoy Star Wars movies so much?
Completa las oraciones siguientes. Escoge el verbo correcto. 1. Nosotros dudamos que usted____ (Cantes, Canta, Cante) Bien 2. Tú no dudas que Pepito____ (Come,
Solve the equation for x:
Plzzzz helppppppppppppppp
Need help on this question
Simplify 6 - squareroot25 divded by 4
help please physics !!
HELP!!! I WILL MARK YOU AS THE BRAINLIEST ANSWER btw this is on study island Cork is a material that is often used to make bottle stoppers and bulletin boards.
Read this section of the text: These raptors eat primarily flying insects, so they do most of their hunting on the wing. What does primarily mean in this senten
HELPPP PLSSS How did James Madison Alexander, Hamilton and John jay present the agreements of the federalist?