jasoncastr62
jasoncastr62 jasoncastr62
  • 19-01-2021
  • Mathematics
contestada

canden buys 3.9 pounds of grapes that cost 1.80 per pound . Which expression can be used to find the total cost of the grapes

Respuesta :

chetankachana
chetankachana chetankachana
  • 20-01-2021

Answer:

3.9 x $1.80

Step-by-step explanation:

3.9 x $1.80

Answer Link

Otras preguntas

Which best describes W.E.B du bios's opinion of booker T. Washington's accommodationist approach
In 1985, you received a b.s. in computer programming. although you have had several jobs over the past years, including positions at two major companies, your w
5/7 in simplest form
the inequality x<4 in interval notation
LOOK IN THE PICTURE TO ANSWER MY QUESTION. DON'T JUST GUESS IT TO GET POINTS IF YOU DO, I WILL REPORT YOU TO A MOD BECAUSE IT'S MY POINTS!! PLZZZ HELP :)
Which of the following represents the equation for volume? A( L x H) B(L x W ) C(W x H) D(L x W x H)
During the twentieth century an estimated ________ people were killed by volcanic eruptions
You purchase a pair of jeans for $24.99 and a t-shirt for $12.49. Assume sales tax is 7.5% What is your subtotal? $ What is the tax? $ What is your total?
A researcher became a chef with a resort hotel chain for six months to observe food-handling practices. he saw food preparers using the same towel to wipe their
During the late nineteenth century and early twentieth century texas was