asmresmeralda asmresmeralda
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.56 per pound at Walmart. If I purchased bananas for $1.96, how many pounds did I buy?

Respuesta :

luisfernando12best luisfernando12best
  • 20-01-2021

Answer:

4 your welcome have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

How did darius of persia maintain control over his empire?
how many grams of sodium chloride are present in a 0.75 M solution with a volume of 500.0 milliliters?
According to social identity theory, when do we allow our group memberships to influence our own behavior and judge other people’s behavior? a. when laws make i
Handclapping is a characteristic of which musical style in spanish
Which of these is a possible cause of depression? A. Surviving a traumatic event or living in a harmful environment B. Being confident in situations tha
When a pendulum swings,if it is not continuously pushed, it will stop eventually because some of its energy is changed into ____ energy?
how to find the least value of quadratic expression 5-(x+3)^2
What are some important metaphors in The House on Mango Street?
Who wrote the book uncle Tom's cabin which highlighted the honors of slave life A. Harriet Beecher Stowe B. John Calhoun C. Frederick Douglass Harriet Tubman
Which adjective is not superlative? least, more, clearest