katiechen558
katiechen558 katiechen558
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marques is buying boxes of tissues for her class. Each box costs $2.00. How many boxes can she buy with $14.00?

Respuesta :

nnesson1 nnesson1
  • 20-01-2021

Answer: she can buy 7 boxes

Step-by-step explanation: 14 divided by 2 is 7

Answer Link

Otras preguntas

Which line represents a proportional relationship?
You created a Gingerbread house out of the same dough. Each side of the house is a 4 x 6 rectangle. How much Gingerbread dough would you need to create the enti
True or False: Small pox and measles were two diseases that affected workers on the Panama Canal.
a resposta com SER OU ESTAR Você с c professor? Não, Eu aluno. Você garçon? Não, Eu Sou cozinheiro Elas com fome? Não, elas 12 com sede. Os copos na mesa? sim.
aey-eaex-zji come girl​
PLEASE HELP WILL GUVE BRAINLIEST!!!!!! Mateo is on the track team and he competes in the 1,500-meter run. For each track meet, he sets a goal of beating his fas
what does 3х + бу = — 24 Slope intercept?
The body can make how many of the 20 amino acids it needs
A car covers a distance of 600 m in 2 minutes whereas a train covers a distance of 75 km in 50 minutes. Find the ratio of their speed.​
In 1543, ___________________________________________ published ​On the Revolution of the Celestial Spheres, ​which said the universe was heliocentric.