jbard jbard
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

Grayson can buy daffodil bulbs in
packages of 1 for $3.03 or in
packages of 2 for $2.42. How much
money does he save by buying 18
bulbs at the better price

Respuesta :

henrry59 henrry59
  • 20-01-2021
He will save 10.98
Explanation 3.03 times 18 minus 2.42times 18
Answer Link

Otras preguntas

numeros cardinales en ingles del 1 al 50
Approximately how many hours per day do newborns spend sleeping?
What feature of Quakerism did Puritans of the Massachusetts Bay Colony find most contentious?
For a randomly selected driver, are the events “ driving while using a cell phone “ and “ having a traffic accident” independent events? Explain your answer.
what is the name of Anne Frank's boyfriend at beginning of her diary?
How was christopher columbus treated when he returned to his country?
If you add one third of a number to the number itself you get 16 what is the number worksheet
What are the four levels of social responsibility?
What is difference between Character and integrity
evaluate the function for x=2:f(x)=7x-5