Kevinn2027 Kevinn2027
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

jason voorhes was buying hocky masks. 1 hockey mask cost 10 dollars how much does 10 masks it cost in all?

Respuesta :

editho1666
editho1666 editho1666
  • 21-01-2021
The total cost would be $100
Answer Link
nbzgamez
nbzgamez nbzgamez
  • 21-01-2021

Answer:

$100

Step-by-step explanation:

since 1 hockey mask costs $10 and you need 10 masks you can multiply 10x10 and you will get 100

Answer Link

Otras preguntas

what lines up with south poles pointing toward the magnet
A person who is walking what's the root word
Marshall has $12 automatically deducted from his checking account each month as a charitable donation. What is the total amount deducted from his account after
Help integrate: cot^3(x)
in a hierarchy, when information flows from the highest member to the lowest ranking member, we call this a A. Interdisciplinary team B. Bottom-up approach C.
True or false Plant cells and animal cells have all the same major parts
Descreva os tipos de movimentos populacionais:
If point X is between W and Y then WX + XY = WY. A.) always B.) sometimes C.) never
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples? a) $1.25 b) $1.75 c) $2.25 d) $2.75 per pound At this rate, how many pounds
What's the area of this ?