missyannabidYoo2191 missyannabidYoo2191
  • 21-01-2021
  • English
contestada

Selena purchase 7 1/4 pounds of oranges for $ 3.50. How much would it cost for a pound of oranges?

Respuesta :

Lucymarissa
Lucymarissa Lucymarissa
  • 21-01-2021

Answer:

0.48

Explanation:

7 1/4 divided by 3.50

Answer Link

Otras preguntas

The ozone destroying pollutants primarily comes from air conditioner coolants, refrigerator coolant, aerosol spray, and plastic foam. * true false
Write a letter to advise someone who has been forced to evacuate their home.
One number is 16 more than the other and their average is 60. The numbers are *
alguma army por aqui? ou alguém pra conversar?⚘♥️⭐​
450 words where there is a will there's a way​
Write a program that prints ‘Hello World” to the screen (using VB.Net)​
The product of two rational numbers is 9⁄7 and one of them is 15⁄14. Then the other rational number is​
Peroxisomes are involved in detoxification as well as the metabolism of amino acids and what?
describe the application of Pascal's law in hydraulic excavator.plz help me ​
do you think you can protect the victims of human rights violation against perpetrators​