alaya681 alaya681
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of batteries costs $2.70. What is the unit price?
per battery

Respuesta :

mahekgoel24 mahekgoel24
  • 21-01-2021

Answer:

$0.54

Step-by-step explanation:

that's the unit price per battery

Answer Link
jr166981758
jr166981758 jr166981758
  • 02-02-2021

Answer:

$0.54

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the forces of volcanic eruptions vary:some eruptions explode violently,and others are slow and quiet. Which type of eruption is happening when pyroclastic mater
how do u simplify 15x^4 y^2 over 40x^3 y^2
What r all the admenments
What is the major reason why fungus-like protists are not fungi?
How to solve -5/7-11/7x=-y 2y=7+5x
one and three fourths as a percent ?
A concave mirror has a radius of curvature of 10 cm. Find the location an height of the image if the distance of the object is 8cm and the height of the object
Whose statement makes sense? Who's statement is nonsense? Explain your reasoning. Gavin: There is no multiple of 1/6 between 3/6 and 4/6. Abigail: 4/5 is a mu
Choose the two equations you would use to solve the absolute value equation below. Then solve the two equations.|x + 5| = 55
What is 2 radical 15 squared