loganvuy17 loganvuy17
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

a package of nine pens cost 3.60 how much is one pen

Respuesta :

mslisatayl7 mslisatayl7
  • 21-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

40 cents

Answer Link
cstegner cstegner
  • 21-01-2021

Answer:

40 cents.

Step-by-step explanation:

If you take 3.6 and divide it by nine, you get 0.4. To check, if you multiply 0.4 times 9, you get 3.6. Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

he volume of a square pyramid can be calculated with the formula below, where s represents the side length of the base and h represents the height of the pyrami
How is the clima in Georgia (The state in USA)?
The formula for complete respiration is
What is the endocardium function
what is 2/5 times 1/3
"Ask not what your country can do for you, but what you can do for your country." JFK, inaugural address, 1961 How did JFK’s action as President back up this mi
Which of these equations has one solution? A 14−5x−8−x=3+15−12x−6x B 9x+2−11+3x=−x+13x−4−5 C 7x+10−9−9x=4x+7−6−6x D −16+x−4x+2=2x−5x+1+9
Which political party is most likely to propose higher taxes for households making over $250,000 a year, but unchanged taxes for everyone else?
what is the difference between statutory law and case law?
Macy Corporation's relevant range of activity is 4,000 units to 8,000 units. When it produces and sells 6,000 units, its average costs per unit are as follows: