Vanyabrown88
Vanyabrown88 Vanyabrown88
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

1. If four pens cost $1.36, how much does one pen cost? Write a proportion and
solve


Plzzzz help me

Respuesta :

btmickish btmickish
  • 21-01-2021

Answer:

0.34-34cents

Step-by-step explanation:

Just do 1.36 divided by 4.

Answer Link
plaggzz
plaggzz plaggzz
  • 21-01-2021
Divide 4 with 1.36. The answer should be 0.34 so each pen costs 0.34¢
Answer Link

Otras preguntas

What does lian Dolan mean in "Carrying Your Own Skis" when she says that "skiing was work"?
Who wrote work the republic?
Who was the first elected President of Russia? A. Boris Yeltsin B. Vladimir Putin C. Mikhail Gorbachev D. Joseph Stalin
need help with this question factories 21x-14y
a teacher asked 3 pupils to choose any 2 digit number square it and then find the remainder after dividing the result by 7.Doris got 6.Maurice got 4.Horace got
x=y+10 and x=2y+3 solve by substitution needing x and y
How much profit will the business make on the sale of a couch that is marked up by 1/3 and then sold at a 1/5 off discount if the original price is 2,400
Niccolo Machiavelli's book The Prince has become famous today for its _____. heartwarming portrayal of saintly popes during the Middle Ages humorous jokes at th
what kind problem solving questions are suitable for 1st graders
Which are correct definitions for history? Choose all answers that are correct. A. the study of human adaptation to the environment B. a narrativ