terrastricdev terrastricdev
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Ramon buys 4 pounds of blackberries for $13.00. What is the price per pound, in dollars, Ramon pays for the blackberries?

Respuesta :

rileyjucksch
rileyjucksch rileyjucksch
  • 21-01-2021
Each pound is worth $3.25
Answer Link
jennyandjesus2726 jennyandjesus2726
  • 21-01-2021

Answer:3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Using character traits can create an _____ connection for the reader. They will be able to relate to the characters in the story, due to similarities in both re
"भौगोलिक अवस्थाले हावापानीलाई प्रभाव पार्दछ, हावापानीले मानव जीवनलाई ।” यस कथनलाई चार बुँदामा प्रस्ट पार्नुहोस् । "The topography affects the climate, climate a
17 points answer the questions if you know!! And brainliest !! Topic : English What is “star-crossed love” and why is it such an enduring literary fascination?
At what point does buying a book stop being a wise spending choice?.
Help me please I need help
Evaluate the function Find f(3) if f(x) = 8x +3
Use the x-cube tool to graph the x-cube function
How do you find participial phrases?.
Question 2 Use the laws of exponents to simplify the expression so that the base, x, appears once, and the exponent is positive. Type your response in the box.
show york work for brainliest what is the value for f?