student123middle
student123middle student123middle
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

Target sells 3 apples $1.50 what is the cost of 20 apples

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-02-2021

Answer:

$10

Step-by-step explanation:

1.50 divided by 3 = 0.50

0.50 x 20 = 10

Answer Link

Otras preguntas

What should a “well balanced” paragraph look like?
Assume that an individual only consumes two​ goods: pizza and cola​, with pizza being a normal good. For a decrease in the price of a pizza​, the income effect
An owner has refinanced his primary residence and decided to take cash out of the loan to buy a fixer-upper. If the closing is scheduled for today (Monday) on t
Plz help I’ll give 60 I REALLY need help
Nursing assistants work in a lot of different places. One place that CNAs work is a skilled nursing facility. This type of facility is also called a____________
Determine the missing amount for each of the following: Assets = Liabilities + Owner's Equity a. $ = $556,000
While trying to control aggressive behavior, a client asks an assertiveness training nurse to give an example of an "I statement." Which of the following statem
Kendrick’s math quiz grades are 90, 100, 48, 88, 100, and 96. Find the MEAN of Kendrick’s scores.
what does this all mean in english i cant use translater to this they can check if i use translater in any computer Que me pases un papel porfavor necesito sac
A group of servicemen and women witnessed a training accident in which comrades were killed and others were left horribly maimed. Many are reporting the effects