goldennrownmaniya goldennrownmaniya
  • 18-02-2021
  • Mathematics
contestada

Snack Packets
Number
Cost
($)
2
1.60
3
2.40
5
4.00
8
6.40

Respuesta :

shauntekrepel16 shauntekrepel16
  • 18-02-2021
One snack packet will cost 80 cents
Answer Link

Otras preguntas

If the weight of a package is multiplied by 5/6 the result is 15 pounds. what is the weight of the package?
In triangle LNP, R is the centroid and LO = 30. Find LR and RO. Enter the answers as numbers.
What should you do if your experiment does not turn out as you expected?
What is amplitude? A) Amplitude is the height of a wave B) Amplitude is the time it takes for one complete wave to pass a given point C) Amplitude is the number
the box plots show the high temperatures in may and september for denver in degrees in fahrenheit. which can you tell about the mean temperatures for these two
Given that Cu + 2HCI Cu2+ + 2CI- + H2(g) has an overall reduction potential of –0.34 V, what is a valid prediction about how this reaction works? The reaction i
Can I get some answers to this to check my work please?
The League of Nations was never created . True or false
Mountain ranges often appear on the edges of continents. What theory does this support? A.Mountains were formed when Earth’s crust cooled and Earth shrank. B.Mo
Help fast please!!!!