kiwiqz
kiwiqz kiwiqz
  • 18-02-2021
  • Mathematics
contestada

which is the better price?

$5.36 for 20 oz.

or $9.27 for 48 oz.

Respuesta :

itzyourgirlevan13
itzyourgirlevan13 itzyourgirlevan13
  • 18-02-2021

Answer:

$9.27 for 48 oz.

Answer Link

Otras preguntas

Find the sum of the median and the mean of this set of data :66,90,73,78,82,80,95,100
what is the slope of a line perpendicular to this line Y=-x 6
If miller received both the 15 highest and 15 lowest mark in class rank how many students are in the class
Comparing Projects X and Y for Bell Manufacturing Bell Manufacturing needs to choose between Project X and Project Y for warehouse expansion. Here's a compariso
Solve x, |x*x+1|=0 please help!
Wilson cycle EMBRYONIC JUVENILE MATURE DECLINING TERMINAL SUTURING
calculate the total surface area of the prism-
Describe how to encourage an individual to use self help methods of pain control
In ΔEFG, the measure of ∠G=90°, FE = 89, GF = 80, and EG = 39. What ratio represents the tangent of ∠E?
Using the Internet, research any support services career. Write a paragraph about the career growth possible for the selected career in a healthcare facility. A