Seudónimo Seudónimo
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 cans of nuts for $7. How much would it cost you to buy 3 cans of nuts?

Respuesta :

marayno1
marayno1 marayno1
  • 16-11-2016
it would cost you 5.25
Answer Link

Otras preguntas

I need help please with identifying functions
What is one effective way to keep bones strong?
A bowling ball is dropped from a height of 30 feet. write a function that gives the height h (in feet) of the bowling ball after t seconds.
The theoretical yield of ammonia in an industrial synthesis was 550 kg, but only 480 kg was obtained. What was the percentage yield of the reaction?
It costs $100 to rent a bowling alley, plus $4 per person. The cost for any number (n) of people can be found using the expression 100 + 4n. The cost for 15 peo
Which of the following are accurate statements related to slavery in the United States. Check all that apply: Once a slave earned enough money, he was able to
What can be a result of free trade? Check all that apply. A.the attractiveness of the currency design B.the location of the country C.supply and demand D.distan
Which expression shows how 8•54 can be rewritten using the distributive property ?
WILL GIVE BRAINLIEST! Please explain how you got this answer! 2x + y = −4 y = 3x + 2
Need help really bad