daniawilson2008 daniawilson2008
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada

Troy and two of his friends do yard work after school. After paying $35 for gas and supplies, the boys made $128 dollars. How much will each boy make?

Respuesta :

jordanbeaven
jordanbeaven jordanbeaven
  • 16-03-2021

Answer:

$54.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate. Bananas cost $1.00 for 3 pounds. How much for 1 pound?
A company is inviting design for its new corporate logo from its users. This is an example of ? A. Crowdfunding B. Crowdvoting C. Crowdsourced design D. Crowdtr
What role did Alexander Hamilton play in debate over the U.S. Constitution during the late 1700s He proposed holding a national election to decide the issue by
(2a+3b)^2 = 20 a.b=1 4a^2+9b^2=?PLS FAST ANSWER
Which of the following types of objects transmits light without scattering it? * opaque transparent translucent
mr. pham wrote the equation below on the board. 18-7x=-20.5 what is the value of x? A. -5 1/2 B. -5/14 C. 5/14 D. 5 1/2
Who was the writer of the Declaration of Independence
The difference between a number and three is multiplied by -6. The result is 18. What is the number? Write an equation that can be used to find the number, n. S
Explain the paradox and the hypocrisy of Tom’s anger with Gatsby for his relationship with Daisy. Discuss the different nuances of why this is complex and contr
Evaluate the expression 4(3h - 6) for h = 4