hcps4
contestada

i need an answer for a question:
The cost of 12 ounces of tuna is $2.40 what is the cost per ounce of tuna?​

Respuesta :

Answer:

$0.20

Step-by-step explanation:

if you divide 2.40 by 12 you get 0.20, which is the answer